Sıfır Temelli Bütçeleme Zero Based Budgeting (ZBB) | Z+Pack

Giderlerinizi sıfır bazlı bütçeleme yaklaşımıyla yönetin

ÇÖZÜMLER

HİZMETLER

Giderlerinizi sıfır bazlı bütçeleme yaklaşımıyla yönetin

Sıfır Bazlı Bütçeleme (Zero Based Budgeting | ZBB)

Şirketler, operasyonel harcamalarını bütçelendirilmek için, “Sıfır Bazlı Bütçeleme" (Zero Based Budgeting | ZBB) olarak adlandırılan bir yaklaşımı kullanıyor. ZBB (Zero Based Budgeting), yakın dönemdeki önemli maliyetleri ortaya koymaya, daha da önemlisi stratejik önceliklere uyum sağlamak ve bunu sürdürmek için, kaynakların nelere ayırması gerektiğini belirlemeye yarıyor.

Geleneksel bütçeleme yöntemlerinden oldukça farklı olan Sıfır Bazlı Bütçeleme (Zero Based Budgeting | ZBB), aslında yeni bir yaklaşım değil. 50 yılı aşkın geçmişiyle, maliyet ve performans yönetimi açısından şirketlere getirdiği finansal özgürlükle adeta bir rönesans niteliği taşıyor.

ZBB (Zero Based Budgeting) Nedir?

neden sıfır temelli bütçeleme

Geleneksel bütçeleme yaklaşımında, yeni bütçeler oluşturulurken, bir önceki yıl gerçekleşen harcamalar üzerinden hesaplama yapılıp yeni bütçeler oluşturuluyor. 21. yüzyılda kurumların gündemine yeniden giren ZBB’de (Sıfır Bazlı Bütçeleme) ise bütçeleme süreci sıfır noktasından ele alınıyor. Geçmişte ne olduğuna değil, geleneksel bütçenin ötesine geçilerek gelecekte ne olacağına odaklanılıyor, sonuçlar hızla görüntüleniyor.

ZBB (Zero Based Budgeting) Nasıl Çalışır?

sıfır temelli bütçeleme nasıl çalışır

Detaysoft’tan hızlı, esnek ve kullanıcı dostu ZBB (Zero Based Budgeting​) çözümü

Yeni nesil bütçeleme yaklaşımı ZBB’yi (Sıfır Bazlı Bütçeleme) Detaysoft’un hızlı, esnek ve kullanıcı dostu SAP onaylı Z+Pack | Detaysoft Zero-Based Budgeting Package for Intelligent Enterprises on SAP Analytics Cloud paket çözümüyle hayata geçirerek, siz de büyümeye ve geleceğe odaklanabilirsiniz.

Z+Pack, Sıfır Bazlı Bütçeleme yaklaşımını uygulamayı sağlayan hazır şablonların yanı sıra, SAP Analytics Cloud platformu üzerinde kullanıcı dostu arayüzler, otomatik hesaplamalar ve izleme panoları sunuyor.

SAP onaylı çözüm paketi Z+Pack ile risklerinizi en aza indirebilir, maliyet ve performansınızı optimize edebiliriz! Nasıl mı?

• Kurumunuzun masraflarını ve bütçeleme alışkanlıklarını analiz ediyoruz.

• Gider hesap kalemleri için ortak bir dil ve bakış açısı oluşturuyoruz.

• Bütçe giriş ve yönetim şablonlarını ZBB (Zero Based Budgeting) yaklaşımıyla modelleyerek SAP Analytics Cloud’a taşıyoruz.

• Kurumunuza özel, kullanıcı dostu giriş ekranları ve rapor ara yüzleri tasarlıyoruz.

• Organizasyon şemanıza uygun esnek yetkilendirmeler oluşturuyoruz.

"Sıfır Bazlı Bütçeleme" yaklaşımı, Detaysoft’un Z+Pack çözümüyle, ek donanıma ihtiyaç duymadan, her sistemle hızla ve kolayca entegre edilebiliyor. 

Z+Pack ile sıfırdan başlamaya hazır mısınız? Hemen bizimle iletişime geçin.

ZBB (Zero Based Budgeting) ile maliyet yönetim kültürü oluşturun!

ZBB ile maliyet yönetimi

 

 

ZBB hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın

* zorunlu alanlar
Lütfen kurumsal e-posta adresinizi giriniz.

Neden Detaysoft

detaysoft hakkında