SAP Global | Platin İş Ortağı - Detaysoft

Zen BusinessObjects Projesi

Zen BusinessObjects Projesi

Zen Pırlanta’da gerçekleştirilen proje çerçevesinde, SAP Business Objects ürün ailesinden Web Intelligence ürünü kullanılarak kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik raporlar tasarlandı. 

Kurum Hakkında

Zen Pırlanta, son 5 yıldır pırlantalı mücevher alanında ihracat liderliğini elinde bulundurmaktadır. Her yıl dünyanın en önemli mücevher fuarlarına katılarak tasarımlarını uluslararası arenaya taşıyan yurt dışındaki ofisleri ile dünyadaki mücevher trendlerini yakından takip ederek modayı yeni modellerine yansıtan Zen Pırlanta, pırlantada en geniş satış ağı ile ulaşılabilir olmayı hedeflemektedir. Zen Diamond, Türkiye'de 30'u aşkın mağazası, 150 corner'ı; yurt dışında ise Girne, Lefkoşa, Bükreş, Anvers ve Irak'taki mağazaları ile büyümeye devam etmektedir.

Kapsam

Türkiye’nin önde gelen firmalarından Zen Pırlanta, SAP BusinessObjects projesini Detaysoft danışmanlığında yürütme kararı verdi. Avrupa'nın en büyük üretim kapasitesine, Türkiye’nin en geniş satış ve dağıtım ağına sahip Zen Pırlanta proje kapsamında satın alma departmanın ihtiyaçlarından satış departmanının ihtiyaçlarına kadar olan raporlama ihtiyaçlarını SAP BusinessObjects çözümleriyle sağlamayı hedeflemiştir.

İhtiyaç duyulan raporlarda üretim miktarlarından, stok analizlerine, maliyet verilerinden satış miktarlarına kadar tüm detayların esnek yapıda, hızlı, anlık sorgulamalara imkan tanıyan bir is zekası çözümüyle ve kullanıcı dostu arayüzlerle incelenebildiği bir yapı amaçlandı. Proje çerçevesinde, SAP Business Objects ürün ailesinden Web Intelligence ürünü kullanılarak kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik raporlar tasarlandı.